Nabór 2022

Paweł Boike
Absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magisterium uzyskał w czerwcu 2022 r. w oparciu o pracę z zakresu anglosaskiej filozofii interpretacji prawniczej napisaną pod promotorstwem dr hab. Marcina Kilanowskiego, prof. UMK (I miejsce w Konkursie na Najlepsze Prace Magisterskie na WPiA UMK). Oprócz teorii wykładni prawa zajmuje go m.in. interdyscyplinarne badanie prawa w nurtach: prawo i religia oraz prawo i literatura. Autor artykułów naukowych oraz recenzji, prelegent na konferencjach, laureat stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe oraz (czterokrotnie) rektora dla najlepszych studentów. W czasie wolnym lubi dowiedzieć się czegoś ciekawego z zakresu historii, filozofii, teologii, sztuki czy nauk społecznych, obejrzeć dobry film oraz spędzić czas aktywnie w otoczeniu przyrody.

‪Profil w Google Scholar‬


Marta Czarkowska
Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2022 roku ukończyła Podyplomowe Studia Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Została stypendystką rektora UMK za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe oraz prezesem Koła Naukowego Forum e-Biznesu na WNEiZ UMK. Bierze udział w organizowaniu cyklu ogólnopolskich konferencji „Dni e-Biznesu” (później „Copernican Digital Forum”), „Dzień Technologii Mobilnych” na UMK oraz „Digital Moeny & Blockchain Forum” w Warszawie. Podczas procesu przygotowań konferencji jest przewodniczącą komitetu organizacyjnego i prowadzi cykliczne spotkania organizowane dla Koła. Jest też autorką kilku publikacji naukowych z zakresu finansów.

Profil w Google Scholar 


Shahriar Jeddy


Bartłomiej Kiljanek
Absolwent jednolitych studiów magisterskich z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, student lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Opiekun Pracowni Testów Psychologicznych i Metod Diagnostycznych Instytutu Psychologii UMK. Członek Centrum Badań nad Ewolucją  Języka (CLES UMK) i Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości w ramach grupy badawczej IMSErt: EVO. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z funkcjonowaniem poznawczym osób starszych, psycho- i neurolingwistyką, w szczególności zaś kwestie odnoszące się do plastyczności  mózgu w kontekście późnej akwizycji języka obcego. Czas wolny lubi trwonić przy książkach, grach planszowych,  muzyce kameralnej i zielonej herbacie.

Profil w Google Scholar


 

Tomasz Kosnowicz

Alex Lubiński

Paweł Marczyk


Monika Anna Noga
Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji UMK.
Autorka i współautorka artykułów naukowych oraz monografii “Wydawanie decyzji interpretacyjnych przedsiębiorcom przez ZUS” wydanej przez Wolters Kluwer. W czasie studiów wygłosiła referaty w trakcie licznych konferencji naukowych o zasięgu krajowym i zagranicznym. Ponadto, przez dwa lata pełniła funkcję wiceprezesa Studenckiego Koła Prawa Podatkowego, w ramach czego, była organizatorką konferencji “Wpływ regulacji podatkowoprawnych na stosunek pracy. W poszukiwaniu kompromisu”. Oprócz tego, pełniła także funkcję członka komitetu organizacyjnego Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Aktualne problemy odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych”, która stała się inspiracją do napisania pracy magisterskiej pt. “Odpowiedzialność dyrektora szkoły publicznej za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.”
Laureatka ogólnopolskich konkursów organizowanych przez największe polskie kancelarie prawne, takie jak: Deloitte czy DLA Piper. Absolwentka kursu organizowanego przez Wydział Prawa i Administracji UMK – Szkoła Prawa Porównawczego (Comparative Law School). Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół prawa podatkowego, a zwłaszcza tematyki cen transferowych. Prywatnie miłośniczka literatury klasycznej, języka włoskiego i kryminalistyki.

‪Profil w ‪Google Scholar‬


Mariusz Nowak
absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Otrzymał nagrodę III stopnia w Konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu za pracę napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. A. Laskowskiej-Hulisz nt. „Dowody elektroniczne w postępowaniu cywilnym”. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, prawa postępowania cywilnego i prawa handlowego, prelegent na konferencjach. Posiada certyfikat prawniczego języka angielskiego – TOLES Higher, ukończył również prowadzoną w języku angielskim Szkołę Prawa Porównawczego (Comparative Law School) Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje przede wszystkim wokół prawa cywilnego.

‪Profil w ‪Google Scholar‬


Szymon Ostrowski
Licencjat historii na Southern Oregon University w Ashland i magister stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jego zainteresowania polityczne obejmują dyplomację miast, pojęcia place i city brandingu, soft power, polityki historycznej oraz politykę wewnętrzną i zagraniczną Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Autor recenzji oraz artykułów, uczestnik konferencji naukowych. W wolnych chwilach wielbiciel historii i kultury popularnej.

‪Profil w Google Scholar‬


Maciej Pietrusiński
Absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK. Tytuł magistra zdobył broniąc pracę pt. „Walka o hegemonię militarną na Zachodnim Pacyfiku w latach 2016-2020”.
Zdobywca tytułu najlepszego absolwenta WNoPiB UMK, trzykrotnie nagradzany stypendium rektora dla najlepszych studentów. Od marca 2023 r. sekretarz w czasopiśmie Nowa Polityka Wschodnia oraz członek Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Instytucie Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół sztuki wojennej, nowoczesnej techniki wojskowej i wykorzystania przestrzeni kosmicznej do oddziaływania na współczesne pole walki.
Prywatnie miłośnik lotnictwa, okrętów wojennych i uważny obserwator nieba (zwłaszcza po zmroku – wtedy widać więcej).

‪Profil w ‪Google Scholar‬


Jakub Polaszek
Absolwent Finansów i Bankowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (1995-2000).
W 2004 roku ukończył studia podyplomowe: EU Marketing and Project Management na EAF Weissach/Stuttgart. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe: Prowadzenie projektów telekomunikacyjnych i teleinformatycznych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Od 2000 roku pracuje w branży ICT. Certyfikowany praktyk zarządzania projektami, programami i portfelami projektów. Od 2013 roku związany z Project Management Institute (PMI®), gdzie pełnił role Wiceprezesa ds. Finansów (CFO), Członka Komisji Rewizyjnej oraz Dyrektora ds. Finansów w Oddziale Kujawsko-Pomorskim. Mentor i trener dla Project, Program i Portfolio Managerów. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w zarządzaniu projektami. Doktorant VI edycji programu „Doktorat wdrożeniowy II – sztuczna inteligencja i technologie kwantowe” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 


 

Sinem Serap

 

 


Donata Wysocka
Absolwentka gospodarki przestrzennej i geozarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorką artykułów naukowych, a rezultaty jej prac prezentowane były na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. W trakcie studiów aktywnie włączała się w szereg działań naukowych. Była członkiem: Priorytetowego Zespołu Badawczego ID-UB „Urban Soil Environment” (USE), Międzynarodowej Unii Geograficznej (IGU), Studenckiego Koła Naukowego „Kreatorzy Przestrzeni”, a także Komitetu Organizacyjnego III Międzynarodowego Seminarium SUITMA. Współpracowała z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu, jak również z Wydziałem Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Jej działalność nagrodzona została stypendiami naukowymi – Rektora UMK dla najlepszych studentów, jak również Prezydenta Miasta Torunia w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego.
Obecnie jest doktorantką w projekcie NCN (konkurs MAESTRO-12):„Polycentric urban regions”: identification, measurement and development.

‪Profil w Google Scholar‬